Şirketimiz Tusav Metal, 2017 yılında kurulmuştur. Tusav Metal ile aynı ana faaliyet alanında bulunan grup şirketler bünyesinde bulur.

Diğer Şirketlerimiz “Savaş Yürüyen Merdiven Asansör Sanayi Ticaret A.Ş” ve “Tubisa Asansör İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş.” ile ana faaliyet konuları ortak iken (elektro mekanik taşıyıcılar), diğer şirketlerimizin başlıca faaliyetleri elektro mekanik taşıyıcılarda (Asansör, Yürüyen Merdiven ve Yürüyen Yol vb.) bakım hizmeti, onarım hizmeti, revizyon hizmeti, yeniden kurulum hizmeti, demontaj hizmeti ve acil kurtarma servis operasyonlarıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz bakım, onarım, revizyon gibi genel servis hizmetlerinin müşterileri mağdur etmeden ve güvenli bir şekilde devamlılığını sürekliliğini sağlayabilmenin başlıca sebeplerinden biride yedek parça stok temin operasyonlarının düzenli ve ihtiyaca uygun bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Tusav Metal firmamızın ürün gamında yer alan ürünlerin yurt içi üretimlerinin olmamasından dolayı geçtiğimiz 10 yıl süresinde servis firmalarımız (Savaş, Tubisa) dış kaynaklı sebeplerden (yurtdışı üreticiler, yurtdışı iç nakliye firmaları, uluslararası nakliye firmaları, gümrükler vb.) müşterilere verdikleri temrinlerde sapma yaşamış ve dolayısıyla müşteri mağduriyetleri istenmese de yaşanmıştır. Çözüm olarak kurucumuz Turgut Savaş 2017 yılında aldığı karala bu sorunları çözmek amacı ile İzmir Menderes, Estim sanayisinde küçük çaplı bir üretim tesisi kurarak iç piyasanın ihtiyacını %15-20 seviyesinde karşılamaktadır.

İleriye yönelik hedeflerimiz arasında üretim tesisimizi büyütüp, makine parkurlarımızı genişleterek iç piyasanın ihtiyacını daha fazla çözerek dışa bağımlılığı azaltıp, bölge ülkelere ve Avrupa’ya ihracat yaparak ülkemizin ihracat hedeflerine katkıda bulunmaktır.